نامه رئیس سازمان به معاون اول:

تعطیلی مراکز و دفاتر خدمات روان شناسی و مشاوره

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره دکترمحمد حاتمی رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره طی نامه ای به دکتر مخبرمعاون اول رئیس جمهوری خواستار اعطای تسهیلات کم بهره به مراکز و دفاتر خدمات روان شناسی و مشاوره شد. متن نامه به شرح زیر است:

 

 

جناب آقای دکتر مخبر

معاون اول محترم ریاست جمهوری

با سلام و تحیت و آرزوی سلامت برای حضرتعالی؛

احتراماً؛ بدلیل شرایط فشار روانی دوران کرونا نرخ اختلالات روانی – اجتماعی اکنون افزایش یافته است و مردم نیازمند خدمات روان‌شناسی و مشاوره و گفت و گو هستند. جهت استحضار بیش از 9 هزار دفتر و مرکز خدمات روان‌شناسی و مشاوره تحت نظر این سازمان فعالیت می‌نمایندو در دوران کرونا خدمات بسیار ارزنده‌ای به مردم داده‌اند. متأسفانه بدلیل افزایش نرخ کرایه دفاتر و مراکز و سایر مخارج بیش از 30% این دفاتر و مراکز تعطیل شده و این مشکل در حال فزونی است.

جناب آقای دکتر؛ عدم توجه به مسأله سلامت‌روان و پیشگیری خصوصاً در دوران پساکرونا در آینده خسارت‌هایی به مراتب بالاتر از دوران کرونا متوجه دولت و مردم می‌نماید. افزایش اختلالات روانی، سوگ پایدار و آسیب‌های روانی – اجتماعی، امنیت روان شهروندان به مخاطره و کارآمدی و بهره‌وری ملی را کاهش می‌دهد.

تقاضا دارد؛ به عنوان یک اقدام عاجل حداقلی برای جلوگیری از تعطیلی مراکز و دفاتر دستور فرمائید، در صورت امکان تسهیلات کم بهره برای این مراکز و دفاتر در نظر گرفته شود تا روان‌شناسان و مشاوران نقش تاریخی خود را در شرایط پساکرونا بتوانند در ذیل توجهات دولت مردمی به انجام برسانند.

از دستوری که می‌فرمائید، سپاسگزارم 

محمد حاتمی

رئیس سازمان

کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران می باشد.